. سایت اویل کامل هن
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

علائم و علت و درمان سریع درد آپاندیس در بزرگسالان و کودکان

شنبه 17 شهریور 1397 ساعت 17:05

درد آپاندیس

درد آپاندیس ,درد آپاندیس کجاست,درد آپاندیس چقدر طول میکشد,درد آپاندیس در بزرگسالان,درد آپاندیسیت,درد آپاندیس در بارداری,درد آپاندیسیت چگونه است

درد آپاندیس , درد آپاندیس کجاست , درد آپاندیس چقدر طول میکشد , درد آپاندیس در بزرگسالان

توضیحاتی در مورد درد آپاندیس

آپاندیس زائده‌ای کوچک و شبیه کرم است که به ابتدای روده بزرگ چسبیده است. این عضو حاوی مجموعه‌ای از سلول‌های دفاعی بدن است که البته نقش شناخته‌شده‌ای در دفاع عمومی بدن ندارد. آپاندیسیت در اثر التهاب و ورم (عفونت) آپاندیس ایجاد می‌شود.در این مطلب از سایت جسارت در مورد درد آپاندیس صحبت میکنیم امیدواریم مورد توجه قرار بگیرد.

درد آپاندیس و جراحی

آنچه این عضو را مهم می‌کند این است که به دلایلی ممکن است دچار التهاب و ورم شده و باعث عفونت موضعی یا وسیع شکمی شود. شروع آپاندیسیت (التهاب و عفونت آپاندیس) علائم کمی دارد. درد در وسط شکم است و گاهی کم و زیاد می‌شود. در این مرحله بیمار بی‌اشتهاست، ولی می‌تواند کارهایش را انجام دهد. پس از چند ساعت درد شدیدترشده و به تدریج بیشترین شدت درد در قسمت پایینی و راست شکم احساس خواهد شد. در این مرحله تهوع ایجاد می‌شود، ولی استفراغ چندانی وجود ندارد. گرچه آپاندیسیت در همه سنین شایع است، ولی در نوجوانی بیشترین شیوع را دارد و از هر هزار نوجوان، دو نفر را در سال مبتلا می‌کند. علت این بیماری، بسته‌شدن لوله باریک داخل زائده آپاندیس است که می‌تواند به التهاب و تورم این زائده منتهی‌شده و موجب عفونت شود. برخی افراد تصور می‌کنند که آنتی بیوتیک ها می‌توانند التهاب آپاندیس را درمان کنند. اما در واقع آپاندیسیت فقط با جراحی درمان می‌شود و آنتی بیوتیک ها نیز در بهبودی فرد بیمار، پس از جراحی موثرند.

تشخیص درد آپاندیس

نکته مهم در مورد آپاندیسیت این است که باید از بیماری‌های مشابه افتراق داده شود. بر خلاف تصوراتی که به تازگی ایجاد شده، معاینه و سیر بیماری مهم‌ترین راه این‌ افتراق است و سونوگرافی گرچه کمک‌کننده است، ولی اگر بخواهیم جای معاینه و مصاحبه پزشک و بیمار را بگیرد بسیار گمراه‌کننده خواهد بود. با چند مثال این موضوع روشن‌تر خواهد شد: 1‌-بیماری که درد در قسمت پایینی و راست شکم دارد، ولی چند روز متوالی این درد را داشته است به احتمال زیاد مبتلا به آپاندیسیت نیست، زیرا آپاندیسیت در مدت کوتاهی ـ حداکثر 48 ساعت ـ به طول انجامیده و اگر جراحی نشود سیر بدی پیدا می‌کند. چنین دردهایی می‌تواند نتیجه عفونت‌های لگنی در خانم‌ها باشد یا در اثر بیماری‌های التهابی روده مثل کرون ایجاد شده باشد. 2- تب ملایمی در سیر بیماری ایجاد می‌شود، ولی تب شدید که بیشتر از 5/38 درجه باشد می‌تواند نشانه یک‌بیماری عفونی مثل آبسه‌های شکمی باشد. 3- پرسیدن زمان شروع آخرین عادت ماهیانه در زنان بسیار مهم است. حاملگی خارج رحمی گاهی علائمی دقیقا شبیه آپاندیسیت خواهد داشت و تاخیر عادت ماهیانه می‌تواند آن را مشخص کند. 4- در دختران جوان، اواسط دوره عادت ماهیانه یعنی حدود دو هفته بعد از تاریخ آخرین عادت، ممکن است در محل تخمدان راست یعنی دقیقا جای آپاندیس، دردی مشابه آپاندیسیت ایجاد شود. این درد ساعاتی بعد برطرف ‌شده، ولی ماه بعد تکرار می‌شود و این نکته مهمی در افتراق خواهد بود. 5- علاوه بر معاینه و شرح حال، آزمایش خون و ادرار هم به تشخیص کمک می‌کند. آزمایش ادرار باعث می‌شود بیماری‌ هایی مثل سنگ کلیه و عفونت‌های ادراری که می‌تواند علائم آپاندیسیت را تقلید کند، تشخیص داده شود. سنگ کلیه باعث می‌شود خون در ادرار ظاهر شود و عفونت ادراری هم باعث ظهور گلبول‌های سفید و باکتری فراوان در ادرار می‌شود.

بیشتر بخوایند :

سه نما


عوامل ایجاد کننده چیست؟

دوشنبه 12 شهریور 1397 ساعت 20:11

عوامل ایجاد کننده چیست؟

زخم های متعدد به علت گزش یا در اغلب موارد به علت آلرژی و انتقال انگل به قسمت های سالم پوست رخ می دهد. زخم های ساقه در اشکال مختلف، از جمله فرم خشک (نوع شهری) و فرم مرطوب (نوع روستایی) رخ می دهد. در تمام انواع زخم ها، پس از وارد شدن انگل به پوست از طریق شکم پرنده پرنده، ظاهر کوچک و قرمز رنگ ظاهر می شود. در صورت خشک، زخم های مرطوب رخ نمی دهد. اما در شکل مرطوب، وسط ضایعه زخم و حاشیه پیشرفت می کند. بهبود زخم طول می کشد بین شش و نه ماه و زخم های خشک حدود یک سال (کمتر از یک سال)، پس از آن بهبود می یابد، و آن را جایگزین جوش و پایدار برای زندگی که ممکن است. همچنین باعث آسیب دیدن آن می شود. در اکثر موارد عفونتهای باکتری و قارچی ثانویه علائم را تشدید می کنند و زخم ها را طولانی تر می کنند.
انواع جستجوگران

سه نوع مختلف زالو پوست پوستی، احشائی و مخاطی است که نادر است. انواع مختلف انگل لیشمانیا باعث هر نوع این نوع بیماری می شود. کارشناسان معتقدند که حدود 20 نوع انگل لیشمانیا می توانند لوسمی انسان تولید کنند.
چرا بیماری جدی است؟

ضایعات سیکل می تواند به مدت بیش از یک سال به صورت یک زخم نادرست باشد. که حتی پس از بهبودی باعث اثرات روانی می شود. در بعضی موارد، حمله به پلک ها و بینی ممکن است باعث ایجاد آسیب دائمی در صورت یا بدشکلی شدید در ظاهر بیمار شود. علاوه بر این، ایجاد یک عفونت ثانویه با باکتری، ممکن است عوارض ایجاد کند.
بیماری طولانی مدت

پس از یک نیش زن توسط یک پشه زنانه و 2 تا 8 ماه (یک بیماری در دوره کمون) آلوده می شود، ناهنجاری های پشه در پوست قرمز اتفاق می افتد که کمی خارش دارد اما درد ندارد. پس از چند هفته، این برجسته شدن سخت تر می شود و در اطراف آن ملتهب و قرمز می شود و بعد از دو تا سه ماه در برجستگی، گرایش رخ می دهد در عمق 1 میلی متر، که به تدریج از ضایعه، مایع است که به تدریج آنها در شلاق بیا با گذشت زمان، رنگ عرق قهوه ای است و در نهایت سرباز زخمی می شود. این زخم دارای حاشیه نامنظم و برجسته است. اگر شکمبه از زخم برداشته شود، زخم سطح روشن و قرمز دارد که به پایین افتاده است. این زخم درد ندارد، اما گاهی اوقات کمی خارش دارد. اگر زخم با باکتری ها یا قارچ ها آلوده نشود، مرکز شروع به بهبود می کند و به تدریج التهاب زخم کاهش می یابد و خشک می شود و بعد از 6 تا 12 ماه ضایعه بهبود می یابد و جای جای سوختگی و زخم را جایگزین می کند.
کمون کمون

دوره بیماری قابل انتقال یک بیماری سمی خشک است که بین 2 تا 6 ماه است. در ابتدا، یک جوش کوچک روی صورت پیدا شده است، و این جوش به تدریج افزایش می یابد و ضایعات پوست می شود؛ زخم این ضایعه در مرکز پوست است و ضایعه دایره ای است. مرز مشخص دارد و مرز خشن در اطراف پوست وجود دارد و عفونی است. زالو خشک ممکن است یک زخم یا تعداد زیادی زخم در مناطق باز بدن (که با لباس پوشیده نیست) باشد.

توضیحات درباره التهاب ریه

جمعه 9 شهریور 1397 ساعت 23:48

توضیحات درباره التهاب ریه


Image result for ‫التهاب روده‬‎

عفونت ریه یک بیماری است که سبب التهاب بافت ریه در قفسه سینه می شود و می تواند به علت عوامل انگلی، باکتری، ویروسی یا قارچی در دستگاه تنفسی پایین باشد. این وضعیت می تواند در بعضی موارد باعث عفونت گوش شود. با توجه به اینکه بخشی از دستگاه تنفسی عفونت را آلوده می کند، پس از همان بخش نامگذاری می شود. قسمت فوقانی سیستم تنفسی شامل بینی، گلو، حنجره و تراشه است و قسمت پایین آن شامل ریه ها و اجزای آن (برونکوس، برونشیوز و آلوئول) است. با توجه به اینکه بخشی از دستگاه تنفسی عفونت را آلوده می کند، پس از همان بخش نامگذاری می شود. قسمت فوقانی سیستم تنفسی شامل بینی، گلو، حنجره و تراشه است و قسمت پایین آن شامل ریه ها و اجزای آن (برونکوس، برونشیوز و آلوئول) است. عفونت باکتری ریه شایع ترین نوع عفونت ریه است که می تواند با سوزش پوست همراه باشد. این نوع عفونت به طور کلی با آنتی بیوتیک ها درمان می شود. نوع دیگری از عفونت یک عفونت ویروسی است که در موارد حاد باعث از دست رفتن آب و خارش لب و ناخن می شود. در موارد غیر احتمالی، عفونت معمولا به دارو نیاز ندارد و خود درمان می شود. عفونت ریوی قارچی نوع دیگری از عفونت ریه است که علامت بیماری های باکتریایی و ویروسی است. این نوع عفونت در موارد حاد نیاز به عمل جراحی دارد. نکته: منبع عفونت ریه ممکن است در قسمت دیگری از بدن باشد که از طریق جریان خون منتقل می شود تا ریه ای که باعث بیماری می شود. در این مقاله، ما در مورد سایت شجاع در مورد التهاب ریه صحبت می کنیم. امیدواریم مورد توجه قرار گیرد.